Şifreyi 3 kere yanlış giren yandı

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Şifreyi 3 kere yanlış giren yandı için yorumlar kapalı

Artık cep telefonunuz, kendi hırsızının resmini çekip size yollayabilecek.Android tabalı cihazlar için geliştirilen ve Lookout Security&Antivirus isimli güvenlik yazılımı şirketine ait olan Lock Cam uygulaması, ard arda 3 kez telefonlara girmeye çalışan ve yanlış şifre girenlerin fotoğrafını ön yüzdeki dahili kamerayla çekiyor. Daha sonra uygulama fotoğrafı otomatik olarak kullanıcılarının kendi e-posta hesabına gönderiyor ve olası hırsıza ait olan fotoğraf telefon sahibinin eline geçmiş oluyor. Bunun dışında şifrenin yanlış girildiği lokasyonu da belirleyen uygulama, Lookout.com üzerinden de hırsızın yerini kullanıcıyla paylaşıyor. Ücretsiz olan uygulama sadece Android tabanlı telefonlarda kullanılabiliyor.

BlackBerry son durum

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

BlackBerry son durum için yorumlar kapalı

BlackBerry bugün, şirketin Yönetim Kuruluna Verizon Communications’ın Eski Başkan Yardımcısı Richard “Dick” Lynch ve Sony Ericsson’un Eski CEO’su Bert Nordberg’in atandığını duyurdu.Yönetim Kurulu Başkanı Barbara Stymiest gerçekleşen atamalar konusunda, “Bu önemli iki yöneticinin eşsiz sektör deneyimi ve vizyonunu bünyemize katmaktan çok mutluyuz. Geçen hafta duyurduğumuz BlackBerry 10 platformunu daha da ileriye taşımak ve tüm paydaşlarımız için katma değer sağlamak adına çalışmalarımızı son sürat sürdürdüğümüz bu dönemde işimize eşsiz katkıları olacağına inanıyorum.” diyerek görüş bildirdi.

Lynch ve Nordberg’in katılımı ile BlackBerry Yönetim Kurulu artık, kurul başkanı da dahil olmak üzere 10’u bağımsız 12 üyeden oluşuyor. 

Richard “Dick” Lynch aynı zamanda FB Associates, LLC’nin Başkanı olarak görev yapıyor. Şirket; teknoloji, pazarlama, iş ve yönetim süreçleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

2007 yılından itibaren Verizon Communications’ın Başkan Yardımcısı ve CTO’su olarak çalışmış olan Lynch, 1990 yılından beri Verizon Wireless ve bünyesinde bulunan önceki şirketlerin de Başkan Yardımcısı ve CTO’su görevlerini üstlenmişti.

IEEE’de öğretim görevlisi olan Lynch, Dünya GSM Birliği (GSMA), CDMA Geliştirme Grubu (CDG) da dahil olmak üzere birçok sektörel kuruluşun yönetim kurulunda yer aldı. Ayrıca, Federal İletişim Komisyonu (FCC), Teknik Danışma Komitesi (TAC) ve CSRIC Konseyi üyesi olarak görev yaptı.  Uluslararası Kablosuz İletişim Vakfı (CTIA) tarafından President’s Award ödülüne layık görülen Lynch ayrıca, Kablosuz İletişim Tarihi Vakfı’nın (Wireless History Foundation) onur listesinde yer alıyor. Lynch şu an, TranSwitch Corporation Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanı sıra Ruckus Wireless’ın da yönetim kurulunda bulunuyor.

Lowell Technology Institute’de (şimdiki University of Massachusetts) elektrik mühendisliği alanında hem lisans hem de yüksek lisansını tamamlayan (sırasıyla 1970-1972 yıllarında) Lynch, Wharton School of the University of Pennsylvania ve Johnson School of Management at Cornell University’de ihtisasını gerçekleştirdi.

Bert Nordberg Vestas Mind Systems, A/S (Danimarka) Başkanı ve Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) (İsveç)Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. KCell (Kazakistan) Yönetim Kurulu ile İsveç Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Nordberg ayrıca, Hewlett Packard Yönetim Kurulu’nda yer almanın yanı sıra Media & Entertainment Board of Industry Advisors (USA) üyesi.

Mayıs-Aralık 2012 tarihleri arasında Sony Mobile Communications Başkanı olarak görev yapan Nordberg, Ekim 2009-Mayıs 2012 tarihleri arasında ise Sony Ericsson Başkanı ve CEO’su olarak çalıştı. Ericsson’daki görevi süresince, Ericsson Grubu Başkan Yardımcısı, Kaliforniya merkezli Ericsson Silikon Vadisi Başkanı da dahil olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev aldı.

1978 yılında Malmö Tekniska Läroverk’te lisansını tamamlayan ve iki ayrı lisans diploması bulunan Nordberg lisans süreci boyunca Fransa’da bulunan INSEAD University‘de Uluslararası İşletmecilik, Pazarlama ve Finans dersleri aldı.

Android wii oyunları

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Android wii oyunları için yorumlar kapalı

Wii oyunları Dolphin ile Android’e gelecek

Android’li bir cebiniz varsa, çok yakında son zamanların en büyük sürprizi ile karşılaşabilirsiniz!Nintendo Wii veya GameCube oyunlarını PC’mizde çalıştırabilmek için kısa bir süre önce güçlü bir PC’ye ihtiyaç duyuyorduk. Ancak şu sıralarda bir geliştirici, Nintendo Wii oyunlarını, Android platformuna getirmek için çalışıyor. Dolphin adındaki yeni emülatör, geliştirilme aşamasında olduğundan şu an sadece http://code.google.com/p/dolphin-emu/source/checkout” rel=nofollow target=_blank>kaynak kodu olarak sunuluyor. Ancak videomuzda yakından görebileceğiniz emülatör, geliştiriciye göre Android cihazınızda güçlü bir GPU’ya ihtiyaç duyacak. Şu anki ceplerin çoğunun GPU gücü, emülatörü çalıştırmaya yetmiyor, ancak yeni nesil Android ceplerde bu sorunun ortadan kalkacağı söyleniyor. Videoda Samsung Chromebook’un Exynos 5250 işlemcisinin bile Wii oyunlarını çalıştırmada çok yavaş kaldığı gözleniyor. Yine de böyle bir çalışmanın var olduğunu bilmek, heyecan verici. Şu anki Android’inizde çalışacak emülatörler arıyorsanız Google Play’de bulabileceğiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ppsspp.ppsspp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcHNzcHAucHBzc3BwIl0.” rel=nofollow target=_blank>PPSSPP ve https://play.google.com/store/apps/details?id=org.retroarch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5yZXRyb2FyY2giXQ..” rel=nofollow target=_blank>RetroArch‘a göz atabilirsiniz. Dolphin’in Wii oyunlarını nasıl çalıştığını aşağıdaki videomuzda izleyin!

 

 

 

 

Video:

Google

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Google için yorumlar kapalı

Google’ın kendi mühendisleri tarafından geliştirdiği dokunmatik ‘Chromebook’ bilgisayarının videosu internete sızdı. Videonun, Google’ın çalıştığı bir ajansın sayfasından alındığı belirtilirken, Google’ın proje ortağı, ‘Çinli hacker’ların sunucularına saldırdığını ve soruşturma başlatıldığını’ belirtti. Apple’a rakip olacak en son teknoloji bir ultrabook üzerinde çalıştığı bilinen Google, beklenmedik gelişmelerle karşı karşıya. Google’ın birçok firmayla işbirliği yaparak geliştirdiği bilinen ‘Chromebook’ projesi, beklenmedik şekilde internete sızdı. Videonun internete nasıl düştüğü kesin olmadığı gibi, videodaki bilgiler, Google’ın ‘Chromebook’u kendi mühendisleri tarafından geliştirdiği’ izlenimi verdi.

The Verge sitesinin haberine göre, ‘Chromebook Pixel’ adını taşıyan bilgisayar, 2560×1700 ekran çözünürlüğüyle Apple’ın Retina MacBook’u ile eşdeğer bir görüntü kalitesi sunmayı amaçlıyor. Dokumatik ekran özelliğiyle öne çıkmayı hedefleyen bilgisayarın internete sızan videosunda, anlatım yapan kişi, “Daha fazla piksel ekledikçe, dünya daha da güzelleşiyor” ifadesini kullanıyor. VİDEO SIZINTISI KİMİN İŞİ?Google’ın gizli denilebilecek projesi hakkında dün yaşanan sızıntı, kafalarda soru işareti doğurmuş durumda. Ancak videonun sızdırıldığı sayfanın, küresel görsel kılavuzluk ajansı Slinky.me’nin sitesinden yapıldığına kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin sayfasında, ‘müşterileri arasında Google’ın da bulunduğu’ ifade ediliyor.

Sızıntının ardından Google + sayfasında açıklama yapan Slinky yazılım mimarı Victor Koch, “sunucularının hacker saldırısına uğradığını, saldırının Çin’den yapıldığını ve soruşturma başlattıklarını” belirtti. Chromebook Pixel’in, Mayıs ayında düzenlenecek I/O 2013 konferansında tanıtılacağı da iddia ediliyor. Chromebook projesinde geliştirici olarak yer aldığını belirten François Beaufort, bilgisayarın ‘Link’ kod adına sahip olduğunu ve Google’ın California, Mountain View’deki kampüsünde şu an test edildiğini belirtti.

 

Video:

Facebook

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Facebook için yorumlar kapalı

Facebook, tüm interneti çökertti!Hacker’ların yapamayacağı şeyi Facebook tek başına yaptı ve bakın dün gece interneti nasıl “dağıttı.”Facebook’un yol açtığı bir sorun, kısa bir süreliğine de olsa neredeyse tüm web sitelerini açılmaz hale getirdi. Dün gece 02:00 – 02:30 civarlarında açmaya çalıştığınız herhangi bir web sitesi, kısa bir yüklemenin ardından sizi Facebook’un bir hata sayfasına yönlendiriyordu. Sorunun bugün neredeyse tüm web sitelerinde kullanılan Facebook’un “beğen” düğmesiyle ilgisi olduğu düşünülüyor. Facebook’a oturum açmamış olan kullanıcıların veya onu hiç kullanmayanların ise herhangi bir sorunla karşılaşmadığı biliniyor. Facebook sorunun kaynağını bulmakta çabuk davranarak interneti büyük bir felaketten kurtarmış oldu. Yine de neredeyse tüm internetin küçük bir Facebook düğmesine bakıyor olması endişe verici.

Sony

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Sony için yorumlar kapalı

Sony’den beklentilerin altında gelen kar rakamları sonrasında Japonya’da Nikkei sert satış gördü .Ekim-Aralık çeyreğinde karının beklentileri yakalayamamasının ve şirketin eski gücüne kavuşamayacağı endişelerini artırmasıyla Sony hisseleri yüzde 6´dan fazla değer kaybetti.

Dördüncü çeyrekte Sony 46.4 milyar yen işletim karı ederek 72.1 milyar yen beklentisini karşılayamadı. Geçen yıl 91.7 milyar yen işletim zararı edilmişti.

Net bazda şirket 10.8 milyar yen zarar etti.

Nikkei Endeksi, 203,91 puan (yüzde 1,80) değer kaybederek 11.153,16 puandan kapandı.

Apple

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Apple için yorumlar kapalı

Apple’ın kendi müzik hizmetine yeni işaret

Bir iPad’in içinde ortaya çıkan bu gizli dosyalar, Apple’ın yeni sürprizini mi işaret ediyor?iOS 6.1’li bir iPad’in derinliklerinde bulunan dosyalar, Apple’ın kendi müzik akışı hizmetini planladığını gösteriyor olabilir. Apple’ın kendi müzik akışı hizmetini sunacağına dair söylentiler, son aylarda hız kazanmıştı. 9to5Mac’in iOS 6.1’li bir iPad’in sistem dosyalarında yaptığı bir keşif ise böyle bir hizmetin gerçekten var olduğuna işaret ediyor olabilir. Ortaya çıkan .png uzantılı, “transport radio buy button” etiketli resim dosyalarında gri ve yeşil renklerde bazı düğmeler yer alıyor. Düğmelerde iTunes’un eski sürümlerinde görünen radyo simgesini andıran bir simge var. Düğmede “Buy” yani “satın al” kelimesinin kullanılması, Apple’ın böyle bir müzik hizmeti için ücret talep edebileceği anlamına gelebilir. Şu an herhangi bir işlevi bulunmayan düğmeler, siteye göre iPhone’daki iOS 6’da bulunmuyor ve sadece iOS 6.1’e sahip iPad’de var. Bununla birlikte Apple’ın böyle bir hizmeti ne zaman kullanıma açacağı bilinmiyor.

Samsung Galaxy S4

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Samsung Galaxy S4 için yorumlar kapalı

Galaxy S4’ün tanıtılacağı tarih de sızdı.Galaxy S4’ün tüm dünya ile tanışacağı tarih, bu sızıntıya göre bekleneneden çok daha erken olabilir!Samsung’un bir sonraki nesil Galaxy S’ine ait olduğu iddia edilen fotoğrafı geçtiğimiz haftalarda http://www.veteknoloji.com/galaxy-s4-sizdi-mi-59846–.html” target=_blank>internete sızdıran SamMobile, bu kez S4’ün tanıtılacağı tarihi Samsung’dan öğrendiğini iddia etti. SamMobile’ın raporuna göre Samsung, Galaxy S4’ü 15 Mart’ta yapacağı bir basın etkinliğinde duyuracak. Sitenin bu iddiası doğruysa Samsung, Galaxy S4’ü beklendiğinden yaklaşık 2 ay önce duyurmuş olacak. Site, cihazın ne zaman piyasaya sürüleceğiyle ilgili bilgiler de veriyor. Buna göre Galaxy S4, Avrupa ve Asya’da Nisan sonundan biraz önce satışa sunulacak. Cihazın ABD, Avustralya ve Afrika’da satışa sunulması ise Mayıs veya Haziran’ı bulabilecek. Şimdiye kadarki sızıntılara göre Galaxy S4, 4.99 inç’lik bir ekrana, Samsung’un http://www.veteknoloji.com/8-cekirdekli-cepler-yolda-60064–.html” target=_blank>Exynos 5 Octa işlemcisine, 2GB RAM’e ve 13MP’lik bir kameraya sahip olacak.

Windows Phone

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Teknoloji

Windows Phone için yorumlar kapalı

Windows Phone’un kullanım oranı geriledi Microsoft’un arkasından tüm gücüyle ittirdiği Windows Phone, ilerleyeceğine geriliyor mu?Yeni yayınlanan Aralık 2012 verileri, Windows Phone’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanımının ileriye gitmediğini, aksine bir önceki çeyreğe göre 0.7 puan gerilediğini gösterdi. ComScore’un Aralık 2012 ABD akıllı cep pazar payı rakamlarına göre Windows Phone ve Windows Mobile, toplamda yüzde 2.9’luk bir pazar payına sahip. Bu oran, Eylül 2012’de tamamlanan çeyrekte yüzde 3.6 idi. Eylül’de yüzde 8.4 kullanım oranına sahip BlackBerry’nin kullanım oranı, Aralık 2012’de 2 puan düşüşler yüzde 6.4’e geriledi. Google, Android’in pazar payını 0.9 puan artırarak yüzde 53.4’e yükseltirken iOS ise 2 puan artışla yüzde 34.3’ten yüzde 33.6’a yükseldi. Akıllı cep sağlayıcısı olarak birinci sırada yüzde 36.3 ile yine Apple yer alırken, Samsung onu yüzde 21 ile izledi.Windows Phone’un kullanım oranı şu sıralarda artıyor olsa da platform henüz ABD’ye kendini kabul ettirememiş görünüyor. Bu ay MWC’de ortaya çıkacak cepler, Windows Phone 8’in ülkedeki payına katkıda bulunabilir.

Nasa açıklama yapti

Şubat 8, 2013 by  
Filed under Güncel Haberler, Teknoloji

Nasa açıklama yapti için yorumlar kapalı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) 2012 DA14 olarak adlandırılan meteorun Dünya’ya yaklaşık 28 bin km mesafeden geçeceğini ve Alçak Dünya Yörüngesi’nin içerisine gireceğini açıkladı. Bu mesafe kulağa çok yakınmış gibi gelmiyor olabilir. Ama söz konusu olan saniyede 7,8 km hızla Güneş etrafında hareket eden, 130 bin ton ağırlığında bir uzay taşı olunca, durum değişiyor. 15 Şubat’ta Dünya’ya Ay’ın 1/13’ü kadar yakınlaşacak meteor bir futbol sahasının yarısı büyüklüğünde. Ancak yine de meteorun Uluslararası Uzay İstasyonu gibi pek çok uydunun uzağından geçeceği düşünülüyor. NASA meteorun Dünya’ya göre güneyden kuzeye doğru geçeceğini belirtti. Daire’nin verdiği bilgilere göre meteor metal ya da buz değil, taştan oluşmuş. NASA, Dünya’ya Yakın Cisimler Programı Ofisi’nin yapılan incelemeler sayesinde meteorun rotasını net olarak öngörebildiğini ve meteorun Dünya’ya çarpma ihtimalinin bulunmadığını açıkladı. 45 metre çapındaki meteorun Dünya’ya en çok yaklaşan uzay cismi olarak araştırmacılar için büyük bir şans olduğu vurgulanıyor. 2012 DA14 Dünya’ya en yakın geçecek uzay cismi olmasına rağmen, boyutu görece küçük olduğundan, en büyük optik teleskoplarla bile bir ışık noktası olarak görülecek. Meteorun Dünya’ya en yakın olduğu sırada, en iyi görülebileceği yer Endonezya olacak. Doğu Avrupa, Asya ve Avustralya’da meteorun izlenebileceği konumlarda bulunuyor. Meteorun varlığı geçen sene İspanya’nın güneyindeki La Sagra Gözlemevi tarafından keşfedilmişti. Kaynak: BBC

Sonraki Sayfa »